Koerarünnaku ohvriks langenud Sandrale mõisteti rekordiline kahjuhüvitis ja koerte omanikule vanglakaristus

Blogi

Kommenteeri

Tartu maakohus lõi täna pretsedendi, mõistes Põltsamaa murdjakoerte omanikult Monika Antonilt välja erakordselt suure mittevaralise kahju hüvitise: 100 000 eurot. Lisaks peab Anton hüvitama täies mahus tsiviilhagi varalise nõude, kandma menetluskulud (1300 € riigituludesse) ning peale selle saatis kohus ta reaalselt vangi.

Kannatanu esindajana on mul tõeliselt hea meel, et õiglus võidutses. Süüdistatava käitumine on olnud ülimalt taunitav – ta ei ole näidanud üles mingitki empaatiavõimet, ei ole  pooleteise aasta jooksul kannatanu ees isegi vabandanud ega teinud ettepanekut ise kahjusid hüvitada. Täna kohtusaalis kandis süüdistatav kohevat parukat ja maski, soovides end varjata.

Koeraomaniku hoolimatus iseloomustab kogu seda juhtumit algusest lõpuni. Kui Anton oleks koeri oma maal hoidnud, poleks seda õnnetust juhtunud. Anton teadis, et koerad väljuvad aiast ja on agressiivsed. Politseipatrulli pardakaamera salvestuse abil on tõendatud, et koerad liikusid igasuguse raskuseta naabri aeda. Loomaomanikuna oleks ta pidanud midagi ette võtma, et loomad liikuma ei pääseks, ja sel moel rünnaku ära hoidma, aga seda ta ei teinud. „Tegevusetusega on toime pandud kuritegu,“ sõnas prokurör täna kohtusaalis.

Süüdistatava hoolimatust ilmestab seegi, et pärast rünnakut olnud Antoni esimene küsimus: ega tema koeri ära ei viida? „Kannatanu teda ei huvitanud. Sandra on juhuse ja kiire abi tõttu elus. Kannatanu välimus on pöördumatult moondunud,“ lisas prokurör.

Kohus andis oma otsusega selge signaali, et Antoni teguviis väärib hukkamõistu ja hoolimatus peab saama karistatud. Talle mõisteti 10 kuud vangistust, 2 kuud reaalselt, ülejäänud tingimisi. Ta peab viibima kriminaalhooldaja kontrolli all tingimisi karistuse ajal ja osalema kohustuslikus sotsiaalprogrammis.

Vastutust peab Anton kandma ka rahaliselt. Lisaks menetluskulude kandmisele (1300 eurot) tuleb tal täies ulatuses hüvitada tsiviilhagi varalise kahju nõue ning mittevaraline (moraalne) kahju summas 100 000 eurot. See mittevaralise kahju summa on üks suuremaid, mis Eestis eraisiku kasuks on kohtus välja mõistetud.

Kannatanu esindajana olen kohtuotsusega väga rahul. Ja ma südamest loodan, et Sandra tervis paraneb. Ees ootab veel mitu operatsiooni, enne kolme-nelja aastat ei saa paranemist oodata. Aga ta on tugev naine ning tal on hea tugivõrgustik elukaaslase ja perekonna näol. Soovin Sandrale selleks teekonnaks palju jõudu!

Sandraga juhtunut olen varem kommenteerinud siin: https://kahjuhuvitis.ee/blogi/kumb-on-tahtsam-loom-voi-inimene-koerarunnaku-ohvriks-langenud-sandra-lugu

Ja tänase ajaloolise kohtuotsuse kohta leiad uudiskajastused siit:

Lisa kommentaar

Email again: