Blogi

Filtreeri postitusi

Teeomanik peab hüvitama libeda tee tõttu, löökaugust või teel mittenähtavast takistusest tekkinud kahju

Libe tänav, löökauk, lume all olevad betoontõkised – tihti põhjustavad need liikluses osalenud jalakäijatele või autojuhtidele kahju. Kes aga vastutab sellise kahju eest? Kas süüdi on libedaga mitte-arvestav jalakäija või siis hoopis teeomanik, kes teed ei liivatanud? Kas löökauku sõites või lume all olevale betoontõkisele otsasõites on süüdi autojuht, kes ei olnud piisavalt hoolas?

Loe lisaks

Kas teadsid, et liiklusõnnetuse põhjustanud jalakäija saab autojuhi vastu kahjunõude esitada?

Üsna sageli põhjustab liiklusõnnetuse teele jooksnud laps, jalgrattur või siis elektritõukeratta juht. Kuigi õnnetuses süüdi on sellisel juhul teele jooksja, on tal ikkagi õigus autojuhi või tema kindlustusandja vastu kahjunõue esitada. Miks see nii on?
Loe lisaks

7 olulist punkti, mida liiklusõnnetuses viga saanu kindlasti teadma peab

Maksimaalne kindlustussumma, millega liiklusõnnetuste isikukahjusid hüvitades arvestatakse, on 5,6 miljonit eurot õnnetuse kohta. Kui suurele hüvitisele on sinul õigus, kui said liiklusõnnetuses vigastada või suri selle tagajärjel su lähedane? Ja mida peaksid teadma, et sa ei jääks õiglasest hüvitisest ilma? Vaata videost või loe edasi, teemat selgitab vandeadvokaat Olavi-Jüri Luik.

Loe lisaks

Kas teadsid, et õigusabi kulusid ei pea alati ise kandma?

Kindlustusseltsiga vaielda on tavainimesele päris keeruline. Seadusi on raske ise mõista, juristi teenus pole samuti odav. Seepärast on eriti oluline, et teaksid, millistes olukordades peab kindlustus maksma juristile sinu eest.

Loe lisaks

Miks perevägivalla ohvrite moraalne kahju jääb sageli õiglase hüvitiseta?

Miks liiklusõnnetuse ohver võib saada moraalse kahju hüvitisena isegi 100 000 eurot, aga perevägivalla ohver peab piirduma pennidega? Selgitame põhjuseid ja räägime lahendusest.
Loe lisaks