Blogi

Filtreeri postitusi

Vaktsiinikindlustus: kes ja kuidas hüvitab patsiendile tekkinud kahju?

Riigikogu võttis vastu ravimiseaduse muudatused, millega kehtestatakse alates 01.05.2022 vaktsiinikindlustus.

Milleks vaktsiinikindlustus ja millal selle alusel patsiendile kahju hüvitatakse?
Loe lisaks

Kas ennast kaitstes tekitatud vigastus annab pätile alust kahjunõudeks?

Üldine reegel on see, et kui tekitad kellelegi kannatusi või kahju, pead need ka hüvitama. Aga nagu igal reeglil, leidub siingi erandeid – näiteks kui kahju on tekitatud enese või enda vara kaitsmisel. Selliseid erandeid on veelgi ja neid nüüd lähemalt vaatlemegi.
Loe lisaks

Said töö juures viga? Loe, millist hüvitist võiksid nõuda!

Kui juhtub tööõnnetus, peab tööandja korvama kogu tekkinud kahju: nii tervisekahjustuse tõttu tekkinud kulud kui ka moraalse kahju ehk õnnetusega seotud valu, kannatused ja elukvaliteedi languse. Raskete õnnetuste puhul küündivad hüvitised kümnete tuhandete eurodeni. Millal on alust selliseid summasid nõuda, selgitab Olavi-Jüri Luik.

Loe lisaks

7 olulist punkti, mida liiklusõnnetuses viga saanu kindlasti teadma peab

Maksimaalne kindlustussumma, millega liiklusõnnetuste isikukahjusid hüvitades arvestatakse, on 5,6 miljonit eurot õnnetuse kohta. Kui suurele hüvitisele on sinul õigus, kui said liiklusõnnetuses vigastada või suri selle tagajärjel su lähedane? Ja mida peaksid teadma, et sa ei jääks õiglasest hüvitisest ilma? Vaata videost või loe edasi, teemat selgitab vandeadvokaat Olavi-Jüri Luik.

Loe lisaks

Kuidas käituda, et kindlustus õnnetuse puhul kindlasti kahju kataks?

Õnnetus ei hüüa tulles, seda me teame kõik ja seepärast kindlustust ostamegi. Aga kuidas käituda, et kindlustus tõesti ka kahju kataks? Toome välja seitse olulist punkti, mida silmas pidada! Vaata täpsemalt videost või loe artiklist.

Loe lisaks

Arhiiv