Blogi

Filtreeri postitusi

Ravivead on Eestis ala-deklareeritud

Kommenteerin ajalehes ravivigadest tingitud kahju hüvitamist: Eestis on tervishoiuteenuse kvaliteedi ekspertkomisjonis viimastel aastatel registreeritud alla 200 juhtumi. Soome patsiendikindlustuse süsteemi kaudu registreeritakse aastas umbes 9000 ravivea nõuet. Põhjanaabrite rahvaarv on 4,2 korda suurem kui meil, seega tekib küsimus, kas neil esineb ravivigu tõesti kümme korda rohkem. “Eesti arstid on küll väga tublid ja head, aga ega nüüd kümme korda nad ka paremad ei ole kui Soome arstid, mis tähendab, et eelduslikult on Eestis hästi palju mittedeklareeritud ravivea juhtumeid,” nentis Olavi-Jüri Luik. “Võrreldes Soome ja Eesti rahvaarvu, võiks eksperdikomisjonile esitatavate kaebuste arv meil tegelikult olla umbes 2000, mitte 200.”
Loe täpsemalt: https://pealinn.ee/2022/12/04/tuhanded-inimesed-kannatavad-arsti-eksimuste-tottu-kuid-voivad-huvitisest-vaid-unistada/ 
Loe lisaks

Kas saab nõuda hüvitist, kui mu lemmikloomale on sihilikult viga tehtud?

Küsimus on eluline, sest loomadega ikka juhtub – nad võivad saada autolt löögi, neelata kogemata või sihilikult haardeulatusse sattunud mürki või muul moel viga saada. Looma omanikule tekitatud (ravi)kulud peab süüdlane hüvitama, aga kas hüvitamisele kuulub ka moraalne kahju?

Loe lisaks